Ventspils tirgus pastāvīgie tirgotāji

"Streetfood" - Uz vietas gatavotie ēdieni

Artis Lukša

Pavārs ar lielu stāžu. Dzimis Ventspilī, bet dzīvojis un strādājis Rīgā. Esmu strādājis arī Islandē, zivju restorānā. Pirms pārcelšanās no Rīgas uz Ventspili es 3 gadus nostrādāju ASV vēstniecībā par šefpavāru. Esmu bijis arī Uzbekistānā kur iemācījos dažādus uzbeku ēdienus. Mans favorīts ir Uzbeku plovs dažādās variācijās.

Dārzeņi

Mārīte Vičaka

Zemnieku saimniecība "Kaugeri" atrodas Ventspils pievārtē, Cirpstenes ciemā. Saimniecību Mārīte nodibināja 2000. gada pavasarī.

Muižarāji

Ilzes Vringes zemnieku saimniecība atrodas Piltenes pagastā, Ventspils novadā.  Ilze ar vīru sāka tajā saimniekot no 2018.gada rudens. Saimniecībā ir liels augļu dārzs, kuru jaunie saimnieki kopj un iegūst labas deserta ābolu šķirņu ražas.


Z/S Zemgaļi

"Zemgaļos" audzē dažāda veida, krāsas un formas sīpolus, kurus pircējiem piedāvā pītās virtenēs un vainagos. Brigita Liepiņas vaļas prieks ir suņu vilnas vērpšana.
Ainara vaļasprieks un sirdslieta ir ķiploku audzēšana un to kolekcionēšana. Pircējiem ķiplokus piedāvā arī pīnēs un virtenēs sapītus.

Gaļa

"Irbītes"

2014.gada sākumā saimnieks Rauls Ostvalds nodibināja savu uzņēmumu Ventspils novada Vārves pagasta  “Irbītēs”. Kūpināšanas procesā izmantotas tiek  sentēvu metodes, izmanto alkšņa malciņu un marinējot gaļu kūpināšanai arī tiek izmantotas tikai dabīgas garšvielas.

SIA Miesnieks

Savu produktu ražošanā izmanto cūkgaļu tikai no Latvijā audzētām cūkām, ražošanas procesā maksimāli izmanto dabīgās garšvielas un izvairās no pārtikas piedevu lietošanas.

SIA Mierkalns

SIA Ozolvalki

SIA Orkāns

Maize un konditoreja

Ausma Sproģe

Cik Ausma sevi atceras, vienmēr bijusi par un ap ēdienu gatavošanu. Bet par sirdslietu nu jau vairāku gadu garumā ir kļuvusi kūku un kūciņu gatavošana lielākiem un mazākiem svētkiem, kā arī ikdienai.

Suit'rausītis

Mājražotāja uzņēmums Suitrausītis ir dibināts 2016. gadā un tā dibinātāja ir Genovaite Veisberga. Sākotnēji pamata produkcija bija sklandrauši un lielie gaļas pīrāgi. Papildinot zināšanas un iemaņas, uzņēmums attīstījies un tagad piedāvā plašu konditorejas izstrādājumu klāstu. Produkcija tiek ražota no augstvērtīgām izejvielām un pēc īpašas darba organizācijas.

Ceiņi

Jau 10 gadus gleznainajā Alsungas novadā, zemnieku saimniecībā "Ceiņi" tiek cepta dabīga un augstvērtīga maize, saglabājot gadsimtu senās tradīcijas.

Tāpat kā senos laikos, "Ceiņu" maize tiek ilgstoši raudzēta ar dabīgo ieraugu. Maizes ieraugs un katrs kukulītis ir rūpīgs roku darbs.

Usmas maize

.

IU Liepa

Ekoloģiski tīri našķi, kas izgatavoti no dzirkstošajā ziemeļu saulē briedinātām ogām un augļiem.Bumbuļmaize

Mājražotājas Ingrīda Jēkabsones  uzņēmums “BUMBUĻMAIZE” ir dibināts 2014. gadā, bet pieredze krāta jau labu laiku iepriekš, cepot plātsmaizes un kūkas pēc pasūtījuma. Nodibinot uzņēmumu, saldumiem pievienojās arī maize, kuru cepam īstā maizes krāsnī un mīcām vēl joprojām ar rokām, lai nezaudētu īpašo garšu. Zivis

SIA "Bella AK"

Kūpinātas zivis mājas apstākļos
Svaigas zivis
Saldētas zivis
Marinētas zivis
Mazsālītas zivis
Zivju plates Jūsu svētku galdam (uz pasūtījumu)

Arvja zivis

Svaigas Mājās kūpinātas zivis ievērojot senas ģimenisku tradīciju receptes, kas izmantotas paaudžu paaudzēs.

Piena produkti

Z/S Birznieki MVV

Saimniecība dibināta 2000. gadā un atrodas Pelču pagastā netālu no Kuldīgas. Nodarbojas ar piena lopkopību un mājražošanu un visus darbus paveic ģimenes locekļi. Produkti ražoti bez konservantiem un ir 100% roku darbs. Konditorejas izstrādājumi gatavoti pēc saimnieces receptēm.PLPKS "Dundaga"

Dundagas pienotava , spītējot laikmetu griežiem, nav pazaudējusi spēju saglabāt produktu ražošanu bez augu tauku izmantošanas un joprojām augsti novērtējam un saglabājam senās tradīcijas savu produktu izstrādē un ražošanā. Mūsu piens nāk te pat no Kurzemes – Dundagas, Talsu un Ventspils novadiem.Z/S Gluži

Zemnieku saimniecība "Gluži" atrodas Vārves pagastā. Anda Videniece savu saimniecību nodibināja 1994. gadā un lepojas ar savu zilo govju ganāmpulku. Produkcijas īpašā vērtība pircējam ir tās svaigums, jo tirdzniecībā saražotos produktus - krējumu, biezpienu piegādā 12 stundu laikā no to izgatavošanas brīža.
Medus

Dagnija Grieze

Saimniecībā "Kļavas" dravniece Dagnija Grieze ar biškopību nodarbojas kopš 2000. gada. No aizraušanās un hobija biškopības par nopietnu nodarbi kļuva 2014. gadā. Saimniecība atrodas Ventspils novada Tārgales pagasta pašā sirdī. No savām bišu saimēm Dagnija iegūst visu, ko bites sniedz.

Z/S Ēdoles iela 11

.

Windau Wines

Uzņēmums nodarbojas ar vīnu, sidru un stipro dzērienu ražošanu. Ražotne atrodas Ventspils Vecpilsētā. Dzērieni top no Ventspils apkārtnē ievāktām ogām, augļiem, ziediem un pat bērzu sulas. Savukārt īpaši garšīgie medus produktu vīni un stiprie dzērieni nāk no vīndara dzimtenes - Lubānas, kur ar biškopību nodarbojas vīndara tēvs.